Body Shape - Vakum Terapi

Vakum, Radyofrekans, İnfrared

Body Shape bölgesel incelme ve selülit problemlerini çözmek için tüm dünyanın tercih ettiği teknoloji.

Body Shape Tüm estetik sorunlarına tek uygulamada 3 enerji ile çozüm getiriyor.
Vaküm, radyo frekans ve kızılötesi.

Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde negatif basınç (vakum) çok uzun yıllardır tüm dünyada güvenle kullanılan sitemlerdir. Hala bir çok merkezde vakum sistemi ile çalışan cihazlar, yoğun olarak kullanılmaktadır.

Son 5 yıldır vakum sistemine diğer enerji çeşitleri olan radyofrekans ve infrared'in eklenmesi ile uygulamaların etkinliğinin artırılması ve kısa sürede sonuç alınması amaçlanmıştır. Body Shape cihazı içerisinde hem vakum, hem radyofrekans hem de infrared enerjisi kullanarak etkili uygulamalar yapmak kısa sürede bölgesel incelme ve selülitte tatmin edici sonuçlara ulaşmak için üretilmiş sistemlerdir.

Ameliyatsız liposection olarak nitelendirilen body shape sisteminde;
bölgesel yağlanma, selülit ve vücut şekillendirmede mucizeler yaratmaktadır.
RF, Soft Lazer ve Vakum ile yapılan işlemlerde enerji yoğunluğu ve yüksek frekans, cildin derinliklerine kadar inip yağların parçalanmasını ve buharlaşmasını bunun yanısıra vakum masajı sayesinde lenf drenaj ile dolaşımı hızlandırarak yağların lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Böylelikle cildi sıkılaştırır ve düzelterek şekle girmesine yardımcı olur.

Nasıl çalışır
Body Shape sisteminin el aparatları ile vücut ve daha küçük alanlar için geliştirilmiş başlıkları mevcuttur.
Vücut bölgeleri için kullanılan başlıkta, emme- vakum görevi yanında roller'ler sayesinde cilde bipolar radyofrekans uygulanmakta ve aynı zamanda infrared enerjisi cilde uygulanarak etkin uygulamalar sağlamaktadır.

Vakum enerjisi, emme uygulaması ile derin dokularda masaj etkisi yaratırken aynı zamanda yağ hücrelerinde parçalanma yapar.
Dolaşımı artırarak uygulama yapılan bölgenin ödemden kurtulması sağlanır.
Radyofrekans enerjisi bipolar özelliği ile derin dokularda ısı artışı sağlar.
Isı artışı yağ hücrelerinin parçalanmasını kolaylaştırırken ısı ile damarlarda genişleme parçalanan yağların atımını sağlar. Dolaşımın artması ile vücut şekillendirme ve selülit uygulama sonuçları istenilen düzeye ulaşmış olur.

Radyofrekans, derin dokulardaki ısı artışı ile kolojen dokuda remodeling (yeniden yapılanma) yaparak cildin portakal kabuğu görünümünden kurtulmasını, sarkma ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Vücut yanında yüz ve diğer küçük bölgeler için kullanılan başlık sayesinde tüm ciltte cilt kalitesinin ve elastikiyetinin artırılması amaçlanır.
İnfrared enrejisi cildin yüzeysel ve derin dokularda ısı artışını sağlayarak cildin düz pürüzsüz görünümünü sağlar.
Selülitte görülen portakal kabuğu görünümünün tedavisini sağlar, ayrıca vücut şekillendirme uygulaması sonucunda da infrared enerjisi cildin canlı, pürüzsüz gergin olmasını sağlar.
Soft Lazer ve Bi-Polar RF ile elde edilen derin ısı sayesinde cildin alt katmanlarına Hypodermise ulaşarak biriken yağ hücrelerinin küçülmesini sağlar. İnfrared sistemi yüzeyde acısız ve güvenli mükemmel bir koruma sağlar.

Birkaç hafta sürecek düzenli bir tedavi ile gözle görülür bir incelme ve selülit görünümünde düzelme sağlanır.

Kullanımın Alanları
Vücut şekillendirme, bölgesel incelme, selülit tedavisi, cilt gençleştirme, yüz gençleştirme, çatlak ve stria tedavisi.


Kullanımı
Body shape cihazının vücut için büyük ve küçük başlıkları mevcuttur. Uygulama bölgesine göre başlık seçilir.
Uygulama bölgesine uygulama öncesi özel masaj ve body shape kremi uygulanır.
Başlık cilde hafifçe bastırılarak incelme, şekillendirme, selülit amaçlanan bölge gezdirilerek taranır.
Kişiye ve dokuya göre uygulanan enerji parametreleri el aparatından ayarlanır.

Diğer cihazlarla kullanımı
Body Shape, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Diğer cihazlarla birlikte kombine edilerek uygulanması etkinliğini artıracaktır.
Vibrasyon sistemleri, pasif jimnastik ve lenfatik drenaj sistemleri ile birlikte uygulanabilir.
Lenfatik drenaj sistemlerinden hemen sonra-önce uygulanabilir.

Seans sayısı
Body Shape seans sayısı genel olarak bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. paket uygulaması yapılabilir.
Uygulama seans sayısının artmasının sonucu, her hangi bir yan etki görülmez.
Seans Süresi: 30-45 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 3-5 seans olarak yapılabilir.


 Pressoterapi - Lenfatik Drenaj

Pressoterapi vücudun bölgesel olarak hava basıncı altında bırakılarak, dolaşım sisteminin aktive edilmesi ve ödemin uzaklaştırılması için kullanılan yöntemdir.
Bölgesel incelme ve zararlı toksinlerden kurtulmanın önde gelen yollarından biri pressoterapi, ideal bir vücut şekillendirme cihazıdır.

Lenf sinirlerinin yeteneğini harekete geçirerek kilolu insanların oksijen tüketimini artırır.  Doğal hava masajı ile konforlu ve acısız uygulamayı gerçekleştirir. 

Kullanım alanları
Bölgesel incelmeye yardımcı olur, selülit tedavisinde oldukça etkili tedavi sağlar.
Vücutta biriken ödemin atılması için en etkili yöntemdir.
Regl öncesi ve genel olarak vücutta birikmiş ödemin atılmasında en etkili yöntemdir.
Dolaşım bozukluğuna bağlı ayaklarda oluşmuş ödem ve şişliklerin tedavisinde etkilidir.
Alt extremitelerde ödeme bağlı ağrıların tedavisinde etkilidir.

Bölgesel incelmede ortaya çıkan ödem ve vücutta sıvı birikimi, lenfatik drenaj sistemi ile vücuttan uzaklaştırılır. Aynı zamanda vücutta parçalanmış olan yağ hücreleri vücuttan idrar yoluyla atılabilir.
Uygulamadan sonra kişilerin idrara çıkma ihtiyaçlarında belirgin artış gözlenir. Seans sonrasında kişilerde hafifleme, rahatlama hissi görülmektedir.

Selülit rahatsızlıklarında sorun: cilt altında dolaşımın bozulması, dokuda biriken ödemin atılamaması ve portakal kabuğu görünümünün oluşup cilt kalitesinin azalmasıdır.
Cilt altında dolaşımın düzelmesi selülit görünümünde azalma sağlar. Aynı zamanda diğer uygulamalar ile (vakum, elektroterapi…) yağların parçalanması sağlanması durumunda selülit görünümü kısa sürede çözülmektedir.
Pressoterapi uygulaması ile basınç altında kalan vücut kısımlarının cilt altı seviyede damarlarda açılma, dolayısıyla dolaşımın düzelmesi görülür.
Dolaşımı düzelmiş olan vücut bölümlerinde, hem parçalanmış yağ hücreleri atılımı hızlı ve rahat olmakta, hem de selülite özgü portakal kabuğu görünümüne sebep olan ödem birikimi ortadan kaldırılmaktadır.
Selülit tedavilerinde lenfatik drenaj diğer uygulamalara ek veya tek başına uygulandığında oldukça iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Diğer cihazlarla kullanımı
Pressoterapi, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Diğer cihazlarla birlikte kombine edilerek etkinliği daha da arttırılabilir.
Vakum sistemleri, vibrasyon sistemleri ve elektroterapi sistemleri ile birlikte uygulanabilir.
Eletroterapi sistemlerinden hemen sonra uygulanabilir.
Vakum sistemlerinden hemen sonra uygulanabilir, veya 1 gün ara verilebilir.
Vibroterapi sistemlerinden hemen sonra ve önce uygulanabilir.

Seans sayısı
Pressoterapi seans sayısı genel olarak bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. paket uygulaması yapılabilir.
Uygulama seans sayısının artmasın sonucu her hangi bir yan etki görülmez.

Seans Süresi: 20-30 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 2-3 seans olarak yapılabilir.


 Elektromyostimulasyon - Pasif Jimnastik

Elektrik enerjisinin düşük voltajlı olarak vücut bölgelerine uygulanması ile, uygulanan bölgedeki kas gruplarında çalıştırıcı etki gösteren bölgesel incelme, selülit tedavisi yöntemidir.
Bilinir ki günlük hayatta hareket ve sporun azalması, istenmeyen kiloların en önemli sebebidir. Bölgesel incelme ve selülit tedavisi amaçlı uygulamalarda kişilere spor yapmaları tavsiye edilmektedir.
Günlük yaşam içersinde spor yapmanın hareket etmenin bazı zor ve zahmetli olduğu durumlarda, pasif jimnastik sistemleri ön plana çıkmıştır. Bu sistemler kişinin ihmal ettiği ihtiyacı olan çeşitli egzersiz hareketlerinin etkisini sağlar.

Kullanım alanları
Bölgesel incelme amaçlı uygulamalarda tek başına veya diğer tedavi uygulamalarına ek olarak kullanılır.
Selülit tedavisinde bölgesel kasların çalıştırılması amaçlı olarak kullanılır. Bölgesel incelme amaçlı uygulamalarda bölgesel kasları çalıştırarak oksijen tüketimini artırır, kasların kasılıp gevşemesi ile spor yapmış gibi etkiler ortaya çıkarır.
%70 oranında dolaşımı hızlandıran işlem kaslarda güçlendirme, yüksek oksijen tüketimi ve kasların güçlenmesini sağlar.
Yürüme, hafif koşma ve egzersiz sonuçlarını sağlar. Daha yüksek seviyede egzersiz yapma amacı olan kişiler için dolaşımı sağlar.
80% oranında yağlı bölgelerde etkiyi arttırır kasılmaların sonucunda jogging sporuna eşdeğerde bir etki yaratan işlem kasların gelişimini sağlar. Sürekli egzersiz hareketi daha fazla oksijen tüketimini arttırdığından, yağları ve kalorileri yakar. 25 dakikalık Seans süresinde kişide yüzlerce mekik hareketi, yürüme hareketi, koşma hareketi yapma karşılığı kalori yakımı sağlar.
Karın, bacak, kalça ve baldır selülitlerin yoğun olduğu bölgelerdeki yağların çözülerek parçalanmasını sağlar. Bölgesel uygulamalarda kısa sürede incelme mümkündür. Bu yöntem geleneksel olarak uygulanan en hızlı bölgesel incelme yöntemidir, acısız ve zahmetsiz olan bu yöntem hanımların tereddüt etmeden seçtikleri ve tercih ettikleri bir yöntemdir.  

Etkileri
Vücut inceltme: 10 günlük uygulama periyodundan sonra yaklaşık 2-9 cm kadar bel çevresinde incelme görülür.

Kullanımı
Elektromyostimulasyon kullanımı oldukça kolaydır. Bölgesel incelme, selülit tedavisi amaçlanan bölgelere cihazın pedleri çiftler halinde koyulup özel bantları ile sarılır. Pedlerle cilt arasında iletimi kolaylaştırmak için jel uygulanması gerekir.
Cihaz bağlantıları yapıldıktan sonra cihazın her bir çıkışına giden elektrik akımı yükseltilir. İlgili kaslarda kasılmalar görülünce akım verilmesi kesilir ve 20-30 dk boyunca kasların kasılmaları sağlanır.Diğer cihazlarla kullanımı
Pasif jimnastik, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Diğer cihazlarla birlikte kombine edilmesi etkinliğini arttıracaktır.
Vakum sistemleri, vibrasyon sistemleri ve lenfatik drenaj sistemleri ile birlikte uygulanabilir.
Lenfatik drenaj sistemlerinden hemen önce uygulanabilir.
Vakum sistemlerinden hemen önce-sonra uygulanabilir, veya 1 gün ara verilebilir.
Vibroterapi sistemlerinden hemen sonra ve önce uygulanabilir.

Seans sayısı
Pasif Jimnastik seans sayısı genel olarak bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. Paket uygulaması yapılabilir. Uygulama seans sayısının artmasının sonucu her hangi bir yan etki görülmez.
Seans Süresi: 20-30 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 2-3 seans olarak yapılabilir.


 Vibroterapi - G5

Vibrasyon enerjisi ile uygulama bölgesinde dolaşımın arttırılması, dokuların oksijenlenmesinin arttırılmasını sağlayan sistemlerdir.
Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların yakılmasını sağlar.
Titreşim enerjisi uygulama bölgesinde yağların mekanik olarak kırılmasını parçalanmasını sağlar, ayrıca bölgesel olarak titreşim kan damarlarının genişlemesini ve dokuya daha fazla oksijen gitmesini sağlar.
Kırılan yağ hücreleri dolaşımın arttırılması ile kolaylıkla vücut dışına atılabilir.

Kullanım alanları
Bölgesel incelme ve yağların parçalanması uygulamaları, selülit tedavisi uygulamaları, cilt esneklik ve elastikiyetinin artırılması uygulamalarında kullanılır.

Etkileri
Ritmik masaj ile kan dolaşımını hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.
Yorgunluk, bitkinlik, ağrı giderir ve dolaşımı geliştirir.

Kullanımı
4 değişik başlık ve 1 uygulama kolundan oluşan G5 kullanımı oldukça kolaydır. Uygulama başlığı kişinin ihtiyacına göre seçilerek cihaz çalıştırılır.
Başlıktaki vibrasyon enerjisi ve titreşim başlığı cilde orta düzeyde bastırılması ile titreşim cilde uygulanır.

Diğer cihazlarla kullanımı
G5, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Diğer cihazlarla birlikte kombine edilerek uygulanması etkinliğini arttıracaktır.
Vakum sistemleri, pasif jimnastik ve lenfatik drenaj sistemleri ile birlikte uygulanabilir.
lenfatik drenaj sistemlerinden hemen önce uygulanabilir.
Vakum sistemlerinden hemen önce-sonra uygulanabilir, veya 1 gün ara verilebilir.Seans sayısı
G5 seans sayısı genel olarak kilo kaybetme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. paket uygulaması yapılabilir.
Uygulama seans sayısının artmasının sonucu her hangi bir yan etki görülmez.
Seans Süresi: 20-30 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 3-5 seans olarak yapılabilir.